Smer si tradične uctieva Sviatok práce: Premiér Fico staval máj v Bánovciach nad Bebravou

Fico
Zdieľaj

SLOVENSKO: Je to ich každoročná tradícia. Predstavitelia sociálnodemokratickej strany Smer-SD považujú 1. máj, teda Sviatok práce, za významný deň v roku, ktorý si zaslúži svoje patričné pripomínanie a oslavu. Premiér Robert Fico považuje pracujúcich ľudí, ale aj dôchodcov, ktorí dlhé roky na Slovensku pracovali za stvoriteľov a tvorcov hodnôt.

Smer si tradične uctieva Sviatok práce

Pri tejto príležitosti predstavitelia strany Smer, kandidáti strany do eurovolieb, ale aj členovia vlády či samotný premiér si spoločne s ľudmi v Banovciach nad Bebravou tento sviatok uctili. Robert Fico, Erik Kaliňák, či Ľuboš Blaha s občanmi v meste srdci Trenčianskeho kraja postavili máj.

„Rusko zvíťazí aj napriek krvavým dolárom.“ Medvedev zaželal „bastardom v USA“ novú občiansku vojnu

Fico ďakuje ľudom, že sú verní tradíciám

Premiér následne predstúpil pred dav občanov so svojim príhovorom: „Pozdravujem odtiaľto všetkých nádherných Slovákov a Slovenky, ktorí udržiavajú túto tradíciu. Vážení priatelia, keď sme v roku 1992 rozbiehali silné ľavicové hnutia na Slovensku, tak sme začali aj oživovať národné tradície, a bola to predovšetkým ľavica a sociálna demokracia, ktorá sa hlásila a hlási ku všetkým tradičným sviatkom. Či už to je MDŽ, či je stavanie mája alebo 1. máj či Svätý Cyril a Metod a podobne,“ povedal Fico.

„Tu som v regióne, kde Slovenské národne povstanie bolo mimoriadne dôležité cez partizánske hnutie. A teším sa, že spoločne oslávime 29. augusta, 80. výročie tohto najvýznamnejšieho medzníka slovenských moderných dejín. Ďakujem všetkým, ktorí podporujete tieto tradície.“ Dodal predseda vlády.

Fico: Prvý máj je sviatok práce a treba si uvedomiť, aké obrovské hodnoty ľudia vytvorili

Vláda robí pre ľudí. Robert Fico poskytol krátky rozhovor eReportu na oslavách 20. výročia vstupu Slovenska do Európskej únie. Prvého mája sa zároveň oslavuje Sviatok práce. Premiér sa pri tejto príležitosti vyjadril k niekoľkým témam. Vláda chce dvíhať minimálnu mzdu a zabezpečiť príplatky za prácu v noci.  

Vláda robí pre ľudí

Predseda vlády vysvetľuje, že sa vláda rozhodla urobiť celoslovenské oslavy v Bánovciach nad Bebravou. Prvomájový sviatok práce sa chystá premiér tráviť vo fabrike v Topoľčanoch. Chce ukázať solidaritu ľuďom, pokiaľ ide o nočnú prácu. R. Fico hovorí, že vláda chce dvíhať minimálnu mzdu a zabezpečiť príplatky za prácu v noci.

Premiér potom ozrejmuje, že nás čaká veľký boj s EÚ o právo veta. „Ak nám zoberú právo veta a malé krajiny nebudú môcť v otázkach ako je zahraničná politika, bezpečnosť alebo rozpočet presadzovať svoje vlastné názory, to je koniec Európskej únie,“ povedal.

error: Content is protected !!