Medzi Ruskom a Spojenými štátmi začala priama ekonomická vojna. Putin reagoval zabavením aktív JPMorgan.

Putin 800x445 1
Zdieľaj

Medzi Ruskom a Spojenými štátmi začala priama ekonomická vojna, ktorú Spojené štáty vyhlásili zákonom REPO, ktorý umožní prezidentovi Joe Bidenovi zabaviť mrazené ruské aktíva v amerických bankách a previesť ich do špeciálneho fondu pre Ukrajinu, uvádza Redacted. Clayton Morris vo vysielaní poznamenáva, že práve na toto vyhlásenie vojny Rusko reagovalo zabavením aktív najväčšej banky v Spojených štátoch, JPMorgan.

Tento pondelok sme sledovali niekoľko najnovších správ, ktoré médiá, ktoré podporujú Bidena práve teraz zamlčujú. Čo nie je prekvapujúce, pretože, úprimne povedané, je to pre prezidenta Bidena zničujúce. To je navrch k aktuálnym bankrotom amerických bánk počas víkendu od piatku do soboty a novému prieskumu zverejnenému tento víkend, ktorý ukázal najnižší rating prezidenta za posledných 70 rokov. Okrem všetkého ostatného.

Elektromobily majú takmer o 80 % viac problémov ako bežné benzínové autá

Táto dráma cez víkend nabrala na sile a my ju pozorne sledujeme: medzi Ruskom a Spojenými štátmi teraz prebieha priama ekonomická vojna. Nie cez nejakých prostredníkov, ale priamo medzi týmito dvoma krajinami.

Podľa ekonóma, s ktorým som cez víkend hovoril, si Biden myslel, že Putin pravdepodobne ustúpi, že blafuje. Ale nebolo to tak. Putin jednoducho urobil niečo, čo sa nikto na svete neodvážil. Zabavil aktíva najväčšej americkej banky sveta JPMorgan v hodnote pol miliardy dolárov. A my uvidíme, ako sa situácia vymyká kontrole. Koľko ďalších aktív bude počas tejto doby zabavených americkým bankám a naopak? Putin v podstate hovorí: „Máme toho dosť, už viac nedovolíme Spojeným štátom nás zastrašovať“.

To je v podstate odmietnutie dolára ešte intenzívnejším tempom. A bola to tiež reakcia na niečo, čo Biden urobil minulý týždeň, čo samozrejme nevzbudilo veľkú pozornosť médií hlavného prúdu: Kongres schválil zákon REPO, ja tomu hovorím „zákon o REPO a Ukrajine“. Najväčšia pozornosť samozrejme vzbudila alokácia 61 miliárd dolárov na zbrane a pomoc Ukrajine. Ale zákon REPO je možno dôležitejšie a je to vlastne vyhlásenie vojny priamo Rusku.

Faktom je, že zákon REPO dáva Bidenovej administratíve právomoc zabaviť stovky miliárd dolárov suverénnych ruských aktív držaných v amerických bankách a potom ich nasmerovať priamo na Ukrajinu, ktorá je najskorumpovanejšou krajinou v Európe.

Ide o bezprecedentný krok a jasné vyhlásenie vojny. A mimochodom, nie som to ja, kto hovorí, že ukrajinská vláda je najskorumpovanejšou vládou v Európe, je to tak. Americké ministerstvo zahraničia nedávno zverejnilo svoju najnovšiu výročnú správu o korupcii a porušovaní ľudských práv. Nikto o tom nehovorí, preberieme to v našich programoch tento týždeň. Americké ministerstvo zahraničia v správe poukazuje na porušovanie ľudských práv a korupciu, ktoré leží v základe Ukrajiny. A my sa im chystáme poslať miliardy dolárov, ktoré sme práve ukradli Rusku? Z toho nič dobré nevzíde.

error: Content is protected !!