ZAČNE CIRKUS ZNOVA? Vtáčia chrípka H5N1 prvýkrát preskočila z cicavca na človeka krátko po tom, čo Gates ohlásil vakcínu

Bill Gates2011
Zdieľaj

Pracovník texaskej farmy sa nakazil vtáčou chrípkou od infikovanej kravy, čo je podľa amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) prvýkrát zaznamenané šírenie vírusu HSN1 z cicavcov na ľudí.

Priam neuveriteľné sú tvrdenia médií o „náhode“, že k tejto udalosti došlo krátko po tom, ako vakcína proti vtáčej chrípke financovaná Billom Gatesom vstúpila do fázy klinických testov.

Médiá ukazujú chovateľa dojníc s krvavými očami (na úvodnom obrázku), ktorý sa stal prvým prípadom, keď sa človek nakazil vtáčou chrípkou od cicavca – v tomto prípade od infikovanej kravy. Doteraz zaznamenané prípady boli len, keď sa človek nakazil priamo od vtáka.

WHO tvrdí, že ide o „míľnik“ a dôvod pre obrovské znepokojenie.

V správe zverejnenej v piatok CDC uviedlo, že prostredníctvom genetických dát našli „silný dôkaz“ o tom, že farmár sa v marci nakazil vtáčou chrípkou od kravy.

Čierny deň pre Lipšica!Syn Generála Lučanského urobil krok, ktorý Lipšic nečakal…

Toto odhalenie ukazuje prvé známky šírenia vírusu HSN1 z cicavcov na ľudí, a to len niekoľko týždňov po oznámení Billa Gatesa, že disponuje novou vakcínou pripravenou na globálne uvedenie na trh.

Snímky pacienta a ďalšie podrobnosti o jeho bezprecedentnom prípade boli uverejnené aj v správe medicínskeho časopisu New England Journal of Medicine.

Podľa odborníkov sa u pacienta objavilo subkonjunktiválne krvácanie, respektíve krvácanie tesne pod očnou spojovkou, teda čírym povrchom pokrývajúcim bielko oka. Pacientovi tiež vyteká vodnatá tekutina z pravého oka.

Podľa novín The Mirror je chovateľ kráv aktuálne druhým človekom, ktorému bola v USA diagnostikovaná vtáčia chrípka, a zrejme prvým, ktorý ju dostal od iného cicavca – v tomto prípade od kravy.

Doteraz sa za posledných 20 rokov nakazilo kmeňom vtáčej chrípky H5N1 takmer 900 ľudí v 23 krajinách. Všetky však boli spojené s voľne žijúcimi alebo chovanými vtákmi.

Prípad chovateľa dojníc tak prichádza v čase, keď odborníci varujú, že sa dopočuli aj o ďalších farmároch, ktorí ochoreli, no neboli testovaní na vírus H5N1, a teda u nich nákaza vírusom H5N1 od iného cicavca nebola overená.

Podľa CDC chovateľ hovädzieho dobytka z Texasu po infikovaní sa vtáčou chrípkou prišiel k lekárom s ochorením koncom marca, pričom lekári uviedli, že jeho vitálne znaky – ako napríklad dýchanie – sú normálne. Počas infekcie nemal ani známky horúčky, zmeny dýchania či videnia.

Po liečbe antivírusovými liekmi pacient okrem určitého „nepohodlia v oboch očiach“ nehlásil žiadne ďalšie symptómy.

V správe sa ďalej uvádza, že počas nasledujúcich dní pracovníkovi farmy zápal očných spojiviek ustúpil bez prepuknutia respiračných symptómov a jeho kontakty v domácnosti zostali v poriadku.

Riaditeľ CDC Dr. Mandy Cohen povedal, že stav pacienta bol „veľmi mierny“. Pre médium NPR uviedol:

„Tá osoba mala veľmi mierne príznaky. Dobre sa zotavuje. Chceme sa však opäť uistiť tým, že otestujeme všetkých ľudí, ktorí mohli byť s infikovaným farmárom v kontakte.“

 

AUTOR: Baxter Dmitry

error: Content is protected !!