Večerať niekoľko tisícov kilometrov nad zemou? Je v pláne prvá vesmírna reštaurácia pozrite sa koľko bude stáť jedna večera

Vesmir 1260x710
Zdieľaj

Otvorenie prvej reštaurácie vo vesmíre sa blíži. Prípravu jedál bude mať na starosti jedno z najhorúcejších mien vo svete gastronómie. Cena návštevy je vysoká, no tento kulinársky zážitok stojí za každý cent. Určite si zistite, o čo ide.

Nová reštaurácia od známeho šéfkuchára

Šéfkuchár – Rasmus Munk – bude pripravovať jedlá v prvej reštaurácii vo vesmíre. V súčasnosti riadi reštauráciu Alchemist v Kodani, ktorá má dve hviezdy Michelin. Čoskoro bude prevádzkovať vesmírnu reštauráciu. Je jedným z najlepších kuchárov na svete. V rebríčku 50 najlepších je na 5. mieste .

Za realizáciu tohto výnimočného projektu sú zodpovedné SpaceVIP a Space Perspective . Prvý sa špecializuje na organizovanie komerčných letov, zatiaľ čo druhý sa zaoberá stavbou úžitkových vozidiel. Tentoraz spojili svoje sily a vytvorili vesmírny balón Neptún . Práve na jeho palube sa bude konať večera, ktorú pripravil Munk.

Ústavný súd neruší paragraf 363

Vesmírne jedlo, vesmírne ceny

Čo bude Munk hosťom reštaurácie podávať, zatiaľ nie je známe. V rozhovore pre magazín Decanter však prezradil, že jedlá budú inšpirované vesmírom. Znie to veľmi pútavo, no bohužiaľ nevzniknú úplne vo vesmíre.

Počas rozhovoru známy šéfkuchár prezradil aj to, že pokrmy sa budú čiastočne pripravovať pred vzletom na zemi a dorábať sa bude počas letu. Zaujímavosťou je, že hostia tejto priestorovej reštaurácie budú mať prístup do baru s vínami vybranými pre túto príležitosť.

Bohužiaľ, nie každý si bude môcť dovoliť navštíviť túto reštauráciu. Cena letu a účasti na hostine, ktorú pripravil Munk, je 495 000 USD ( 459 652 EUR ) na osobu. Zaujímavosťou je, že vyzbierané peniaze budú venované na vesmírnu cenu .

error: Content is protected !!