Gašpar si vie v prípade šéfa NR SR predstaviť kompromis: Spokojný by mohol byť Danko aj Hlas!

Gaspar
Zdieľaj

Predseda Výboru Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť Tibor Gašpar (Smer-SD) si vie predstaviť kompromis, ktorý by sa v otázke predsedu parlamentu zrodil medzi stranou Hlas-SD a SNS. Vyjadril sa tak v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike.

Gašpar mieni, že by mohlo prísť k scenáru, že líder SNS Andrej Danko sa stane predsedom parlamentu a v prospech Hlasu-SD sa upraví koaličná zmluva. “Nebolo by to určite prehrou Hlasu, bolo by to najmä posilnením koalície,” poznamenal Gašpar.

Fotograf Titulka Na Facebook (1200 × 800 px) (62)

Pri nehode zomreli dve deti, vodič bol pod vplyvom alkoholu.

Upozornil zároveň, že je to otázka, pri ktorej sa musí zrodiť dohoda v koalícii. “Po potvrdení výsledkov eurovolieb táto otázka určite príde na rokovací stôl,” skonštatoval. Poukázal pritom aj na to, že súčasné “zastupovanie” predsedu zákonodarného zboru by sa nemalo príliš naťahovať.

Oponent v diskusii, predseda poslaneckého klubu strany PS v parlamente Martin Dubéci, sa obáva, že sa koalícia bude namiesto riešenia problémov ľudí zaoberať riešením vnútorných konfliktov. “Nezávidím vám tú gymnastiku, ako z tohto vykorčuľovať,” uviedol smerom ku Gašparovi.

Poslanec Smeru oponoval, že odlišné názory ešte neznamenajú konflikt. “Konflikt by nastal, ak by sa v dôsledku odlišných názorov neprijímali zákony, parlament i vláda však fungujú tak, ako majú,” dodal.

 

ZDROJ: TA3/Pluska

error: Content is protected !!