Drsný odkaz Vallovi! Bratislavčania už toho majú dosť: Každodenne bojujú s jeho novými prešľapmi

Koko
Zdieľaj

Primátor Vallo sa tvári, že celá Bratislava patrí jemu. Možno má rád Bratislavu, ale nemá rád Bratislavčanov, keď dokáže vymyslieť aj takéto aj nemysliteľné veci. Ako informuje aj portál SME, bežný Bratislavčan každodenne bojuje s Vallovými „kiksami“ napísal preto primátorovi Vallovi otvorený list:

,,Milý primátor Vallo, milý tím Vallo, milí úradníci magistrátu,

my pospolití obyvatelia Bratislavy sme radi, že napĺňate svoj volebný program a transparentne nás informujete o všetkých dôležitých rozhodnutiach magistrátu. Veľmi nás potešilo, keď ste (bez nás) na nábreží zrušili jazdný pruh pre nezbedných vodičov a vybudovali cyklotrasu, cez ktorú sa vďaka návalu cyklistov nedá cez deň prejsť. Vždy, keď sedím v zápche v aute, cítim sa zahanbene, že som nenaložil svoje dcéry na bicykel. Obdivujem cyklistických rodičov, ktorí majú na tyči zavesené nielen nákupy, ale aj detváky, husle, hokejky, školské tašky, lebo ich rozvážajú do školy, k lekárovi, na klavír, volejbal, futbal, husle, výtvarnú, balet, hokej, plávanie, k babke, dedkovi, kamarátom. Urobili ste to šikovne s tými pruhmi, nikoho ste sa nepýtali a šup, máme cyklotrasu. Viem, že každá rodina sa chystá predať auto a jazdiť po veľkomeste na cajgli. Najmä ľudia z Dúbravky, Koliby, Kramárov, Lamača či Rače sa tešia na výrazné zlepšenie svojej kondície a zdravotného stavu.

Električka popred SND a poza chrbát občanov
Minule som bol v divadle, SND sa volá. Pred divadlom je pešia zóna, vybetónovaná kaskádovitá plocha, ktorá oddeľuje chrám umenia od chrámu konzumu (Eurovea). Výskumom a empíriou som zistil, že v zime je na tej ploche zima a v lete teplo. Napadlo mi, že keď budujete po meste pešie zóny, také krásne vymaľované plochy hneď vedľa rušných dopravných tepien (Mudroňova, Vazovova atď.), že reku, či neplánuje náš milovaný magistrát spraviť z pešej zóny naozaj pešiu zónu a vysadiť tam, pri SND, stromy, trávniky a osadiť lavičky a celé to skrátka nejako architektonicky vylepšiť, skrášliť.

Vylepšiť pre občanov, veď ste architekt, pán Vallo. Vy ste však prišli s lepším nápadom. Načo tam vysádzať nejakú zeleninu, aj tak ju budú len s prepáčením oštiavať psy, na lavičkách budú vysedávať dôchodcovia či povaľovať sa mládež alebo nebodaj bezdomovci. No fuj. Lepšie je, keď nám cez pešiu zónu postavíte električkovú trať. Nasadnem na električku, v zime sa cez studené námestie preveziem a budem sa posmievať všetkým tým, ktorí po ňom šliapu pešo. Alebo v lete, v sparnej horúčave mi klimatizovaná električka schladí celé telo aj mozog. A vďaka električke sa rýchlo dostanem do chrámu konzumu č. 2!

Baránek podal na Jaroslava Naďa za poburujúce foto trestné oznámenie! Na rad príde aj Jana Černochová

Aj diváci, ktorí ešte stále občas chodia do divadla, keď začujú hrkotať električku, mi budú závidieť, že idem a pritom sedím. Lebo oni musia pozerať na nejakú hru a nemôžu len tak odísť a zajazdiť si na eline. Ale hrkot im ju nostalgicky pripomenie. V divadle sa tomu hovorí odcudzenie, akože keby divák príliš veril, že to, čo hrajú, je naozaj. V divadle sa táto metóda roky používa a tuším aj vy na magistráte ju poznáte. Tiež sa odcudzujete od nás pospolitého ľudu. Čo tam po pešej zóne, dôležitejšie je priblíženie chrámu spotreby. Pán Vallo, páči sa mi vaša pracovitosť, snaha zlepšiť nám nevďačným občanom kvalitu života. Posledné dni ste mi niekoľkokrát v médiách pripomenuli, že električka pôjde popred SND a basta. Pritom som mal ja, človek milión, dojem, že o tomto variante sa len bude verejne diskutovať. No máte pravdu, načo diskutovať s naivnými hlupákmi…“

A čo na to Vallo?
Vallo si aj naďalej nechce žiadne chyby priznať. Dokonca aj na sociálnej sieti tvrdí, že električka pred SND nebude nijako rušiť predstavenia ani prevádzku divadla. Potvrdila to vraj aj štúdia realizovateľnosti vypracovaná jeho podplatenými odborníkmi.

error: Content is protected !!