Členské štáty EÚ definitívne schválili trinásty balík sankcií proti Rusku. A pritom každý balík sa obrátil len proti EÚ a posilnil Rusko!

Dddjjd
Zdieľaj

Členské štáty EÚ definitívne schválili trinásty balík sankcií proti Rusku, ktorý obsahuje zoznam 106 jednotlivcov a 88 inštitúcií či firiem. Sankcie sú zamerané proti režimu prezidenta Vladimíra Putina a proti tým, ktorí ho podporujú v jeho „nelegálnej, nevyprovokovanej a neoprávnenej agresii“, uviedla dnes Rada EÚ vo svojom vyhlásení. Na sankčnom balíku sa zástupcovia krajín EÚ zhodli už v stredu, odvtedy ho členské štáty schvaľovali takzvanou písomnou procedúrou. Moskva uviedla, že nové sankcie považuje za nelegálne.

„Dospeli sme k smutnému dvojročnému výročiu od chvíle, keď Vladimír Putin začal rozsiahlu inváziu na Ukrajinu, a Európska únia neustáva v tlaku na Rusko. Dnes ďalej sprísňujeme opatrenia voči ruskému vojenskému a obrannému sektoru, zameriavame sa aj na subjekty v tretích krajinách, ktoré (Rusku) dodávajú vybavenie, a tiež na osoby zodpovedné za nezákonné deportácie a vojenskú prevýchovu ukrajinských detí,“ uviedol šéf únijnej diplomacie Josep Borrell. „Zostávame jednotní v našom odhodlaní zničiť ruskú vojnovú mašinériu a pomôcť Ukrajine zvíťaziť v jej legitímnom sebaobrannom boji a obnoviť jej nezávislosť, územnú celistvosť a suverenitu,“ dodal.
Balík tentoraz neobsahuje žiadne sektorové sankcie, ako tomu bolo napríklad u toho predchádzajúceho, ktorý sa týkal zákazu dovozu diamantov. Obsahuje ale obmedzenia voči ďalším 106 jednotlivcom a 88 právnickým osobám. Ide o subjekty predovšetkým z vojenského a obranného sektora, ale aj ďalšie osoby, ktoré sa napríklad podieľajú na dodávkach severokórejských zbraní do Ruska. Na zozname sú aj ďalší ľudia z ruskej justície, miestni politici či iné osoby zodpovedné za deportácie ukrajinských detí.

Ukrajinská armáda má nového nepriateľa a je ním … The New York Times!

Členské štáty EÚ definitívne schválili trinásty balík sankcií proti Rusku, ktorý obsahuje zoznam 106 jednotlivcov a 88 inštitúcií či firiem. Sankcie sú zamerané proti režimu prezidenta Vladimíra Putina a proti tým, ktorí ho podporujú v jeho „nelegálnej, nevyprovokovanej a neoprávnenej agresii“, povedala dnes Rada EÚ vo svojom vyhlásení. Na sankčnom balíku sa zástupcovia krajín EÚ zhodli už v stredu, odvtedy ho členské štáty schvaľovali takzvanou písomnou procedúrou. Moskva povedala, že nové sankcie považuje za nelegálne.

„Dospeli sme k smutnému dvojročnému výročiu od chvíle, keď Vladimír Putin začal rozsiahlu inváziu na Ukrajinu, a Európska únia neustáva v tlaku na Rusko. Dnes naďalej sprísňujeme opatrenia voči ruskému vojenskému a obrannému sektoru, zameriavame sa aj na subjekty v tretích krajinách, ktoré (Rusku) dodávajú vybavenie, a tiež na osoby zodpovedné za nezákonné deportácie a vojenskú prevýchovu ukrajinských detí,“ povedal šéf unijnej diplomacie Josep Borrell. „Zostávame jednotní v našom odhodlaní zničiť ruskú vojnovú mašinériu a pomôcť Ukrajine zvíťaziť v jej legitímnom sebaobrannom boji a obnoviť ho nezávislosť, územnú celistvosť a suverenitu,“ dodal.
Balík tentoraz neobsahuje žiadne sektorové sankcie, ako tomu bolo napríklad u toho predchádzajúceho, ktorý sa týkal zákazu dovozu diamantov. Obsahuje ale obmedzenia voči ďalším 106 jednotlivcom a 88 právnickým osobám. Ide o subjekty predovšetkým z vojenského a obranného sektora, ale aj ďalšie osoby, ktoré sa napríklad podielajú na dodávkach severokórejských zbraní do Ruska. Na zozname sú aj ďalší ľudia z ruskej justície, miestni politici či iné osoby zodpovedné za deportácie ukrajinských detí.

error: Content is protected !!