Bárdy z Aktualít plače: Strácame schopnosť slušnej komunikácie! Nenávisťou ubližujete našej krajine. Rytmus vysvetľuje

Jbjkhoikl
Zdieľaj

Bolo to oprávnené? Prečo Rytmus zverejnil telefónne číslo na redaktora Aktualít? Kauza okolo slovenského rapera neutícha. Vojna pokračuje. Aktuality chceli vyspovedať Rytmusa ohľadom jeho návštevy na Úrade vlády SR. Otázky však boli koncipované opäť raz „neštandardne“. Poznáte ten pocit, že už v položenej otázke cítite vyslovený názor a propagandu?  

Bárdy z Aktualít plače

Rytmus podporil v prezidentskej kampani Petra Pellegriniho. To sa nepáči celému spektru voličov, politikov a novinárov, ktorí za to známeho slovenského rapera už niekoľko dní „škvaria“. Ten však nie je ľahkým sústom a ľahkou korisťou. Nášho najznámejšieho rapera kontaktoval aj redaktor Aktualít Príbelský a kládol mu propagandisticky ladené otázky. Na tie mu Rytmus odpovedal a zároveň ich konverzáciu vrátane čísla na mobil redaktora zverejnil na svojom Instagrame.

Ústavný súd neruší paragraf 363

Na to zareagoval Peter Bárdy, šéfredaktor Aktualít. Napísal na Facebooku toto: „Môj kolega Matej Príbelský pripravoval text o tom, že reper Rytmus mal byť v čase prezidentskej kampane na stretnutí na úrade vlády. Rytmus pred voľbami podporil Petra Pellegriniho. Je to absolútne jeho vec koho a ako podporuje.

Nás zaujímalo, či táto návšteva úradu vlády súvisela s podporou Petra Pellegriniho alebo s niečím iným. Matej mu poslal otázky, ktoré neboli konfliktné, provokačné, boli vecné a neosobné. Po tom, ako mu Rytmus odpovedal, zverejnil celú komunikáciu na jeho sociálnych sieťach, aj s Matejovým číslom, čo bol signál pre 700 tisíc followerov, aby zaútočili na novinára…

V prvom rade, redakcia @aktuality_sk stojí za Matejom. A ďakujem všetkým kolegom novinárom aj vám za prejavy podpory a solidarity. V druhom rade, je hrozným obrazom tejto chorej doby, ako hlboko sa nenávisť dostala do našich životov a že strácame schopnosť slušnej a vecnej komunikácie. Hneď nastupuje konflikt, rozdávanie rán, snaha ublížiť. Aj vďaka politikom sa stal verejný priestor bojiskom, kde neplatia pravidlá. Poznám mnoho novinárov a novinárok. Slušných profesionálov. A verte, že týmto nás neodradíte robiť prácu, ktorú máme tak radi. Len si skúste uvedomiť, ako tou nenávisťou hrozne ubližujete našej krajine a tomu, aby sa v nej žilo aspoň o kúsok lepšie,“ uviedol Bárdy. Neskôr ešte zverejnil aj staré fotografie Rytmus, na ktorých je v roku 2011 s R. Ficom.

Rytmus vysvetľuje

A aká je reakcia Rytmusa? Ten to, že číslo zverejnil priznal a napísal, že tak urobil na základe svojich skúseností s novinármi, ktorí vždy jeho pravdu ohýbajú. Hovorí, že kvôli takýmto novinárom bol už niekoľkokrát nútený zmeniť si číslo. Len aby mu dali pokoj. Ďalej uviedol, že číslo zverejnil pod náporom emócií – rozumej, jednoducho sa nahneval. Dôvodom bolo aj to, že nepriateľskí novinári sa často „rýpu“ v jeho súkromí.

error: Content is protected !!