Atentát na premiéra Róberta FICA v Handlovej

Img 8380
Zdieľaj
Zatiaľ je potvrdené, že počas streľby v Handlovej išlo o atentát.
Img 8380

HANDLOVÁ: Po stredajšom rokovaní vlády v Handlovej sa strieľalo. Postreleným je podľa Denníka N premiér Robert Fico, ktorého vezú do nemocnice. Neskôr informáciu o atentáte na predsedu vlády potvrdil hovorca ministerstva vnútra Matej Neumann.

„Počul som tri alebo štyri výstrely. Videl som, ako Fica dvíhali zo zeme. Strelca následne spacifikovali,“ opísal incident novinár Daniel Vražda pre Aktuality.sk. Podľa zdroja Aktualít strelca zadržali.

Na mieste pri kultúrnom dome v Handlovej čakala len hŕstka ľudí. Ešte pred premiérom k nim prišli aj iní členovia vládneho kabinetu. Podali si so zhromaždenými ruky, ale im sa nič nestalo. Troch ministrov z miesta po streľbe evakuovali.

Podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha oznámil, že pre postrelenie predsedu vlády prerušili rokovanie Národnej rady SR na neurčito.

ONLINE:

15:21 – Predseda SNS Andrej Danko vyjadril podporu strane Smer-SD aj premiérovi Robertovi Ficovi, ktorého v stredu postrelili. Danko verí, že okolnosti sa vyšetria. Je podľa neho zrejmé, že ide o výsledok spoločenského konfliktu.

15:19 – „Som šokovaný a zhrozený streľbou na premiéra Roberta Fica v Handlovej. Akékoľvek násilie jednoznačne a ostro odsudzujeme. Veríme, že premiér Fico bude v poriadku a že tento hrozný čin bude čo najskôr objasnený,“ reagoval predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.

15:16 – Podľa informácií Aktualít na premiéra Fica v Handlovej čakalo len niekoľko ľudí, nikto z nich nepískal ani nevykrikoval protivládne heslá. Transparent proti vláde držal v ruke len jeden muž.

K streľbe malo prísť, keď Fico prišiel zhromaždeným ľuďom podať ruku.

15:14 – Prezidentka Zuzana Čaputová ostro odsudzuje dnešný brutálny a bezohľadný útok na premiéra Roberta Fica. „Som šokovaná. Robertovi Ficovi želám v tejto kritickej chvíli veľa síl, aby sa z útoku zotavil“, uviedlo tlačové oddelenie palácu.

15:09 – „Môžeme potvrdiť, že na premiéra bol spáchaný atentát,“ potvrdil hovorca ministra vnútra Matej Neumann.

error: Content is protected !!