Na olympiáde v Paríži sa stále rieši, či to, čo dnes vyhráva v ženských športoch, sú ešte ženy. Ja sa desím, čo prinesú nasledujúce dni a týždne na blízkom východe, pretože Iránci vraj dostali od Rusov Iskanderu. Zelenský pripúšťa, že by Rusku mohol odovzdať nejaké to územie… ale až potom, čo vyskúšajú, či tie F-16ky nebudú predsa len zázračné zbrane. Američanom úspešne inštalujú do hlavy program Kamala Harrisová. Vo Venezuele zase podľa Západu nevyhral Maduro, takže budú mať druhého Guaidóa, ktorého teraz pre zmenu zase uzná Peter Pavel. Liberty Steel už odstavuje koksáreň, rovnako ako Tykač a Křetínsky odstavujú uhoľné elektrárne, takže za pár rokov nám bude chýbať asi 30% kapacity, ale to vraj nevadí, pretože to vyrieši vodík a flexibilizácia spotreby.
To ja len, aby sme mali ten správny kontext, ako tu na Západe robíme všetko správne.
Tak trochu bokom našej pozornosti zostal nový front. V Británii ubodal akýsi nádejný budúci inžinier z Afriky tri deti, médiá samozrejme robili, že to s migráciou raz a navždy NESÚVISIA a odvtedy tam majú pouličné nepokoje v rozsahu asi ako za starých dobrých čias v Severnom Írsku. Briti vyrážajú do ulíc s heslom, že čoho je veľa, toho je príliš, začínajú útočiť na mešity a iné svätostánky kultúrneho obohatenia, moslimskí mladíci sa ozbrojujú tyčami a mačetami, aby svoje centrá novej Alahovej moci ubránili a medzi tým behajú chudáci policajti, ktorí od vládnucich elít rozkaz, že migrácia je dobrá vec a kto to nechápe, ten má dostať po palici pendrekom…
Naše verejnoprávne pravdomluvné mééédia samozrejme mlčia ako zarezané.
Situácia v britských uliciach je taká výbušná, že sa Elon Musk o nich vyjadril ako o nevyhnutnej britskej občianskej vojne. Ja by som k tomu drzo dodal, že to pripomína tzv. Arabskú jar v roku 2011. Keby som poprehádzal zábery zo sociálnych sietí, nespoznáte, ktoré videho je z Manchestru a ktoré je z Bejrútu, Damasku alebo Tripolisu.