Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok priznal, že vyšetrovací tím sa zaoberá aj touto verziou, hoci ju on sám ešte pred pár dňami popieral.
Ukázalo sa totiž, že dve hodiny po atentáte niekto vymazal celú facebookovú aj komunikačnú históriu podozrivého. Páchateľ to spraviť nemohol, v tej dobe bol už zadržaný a bez prístupu k mobilnému telefónu či počítaču. Ani jeho manželka nie je technicky natoľko zdatná, aby to zvládla. Kto teda potreboval mazať stopy?
Bezpečnostný analytik Radovan Bránik nemôže vylúčiť, že iná osoba či osoby boli vopred informované o úmysloch Cintulu: „Som však presvedčený, že to nebola manželka či deti. Nemala motív a ani schopnosti mazať facebook. To, že niekto mal prístup ku kontu Cintulu, je síce problém, no nemusí to automaticky znamenať, že bol aj informovaný o jeho plánoch,“
Po atentáte na predsedu vlády je výkon polície navýšený o 30 až 40 percent
Spôsob, akým ženu polícia zadržala, považuje za problematický. „Bolo logické a správne, že ju vypočuli. Vzhľadom na okolnosti však nebolo šťastné, ak sa to konalo pred televíznymi kamerami. Dalo sa to určite urobiť inak. Moja komunikácia s ňou smerovala práve k tomu, aby spolupracovala s orgánmi činnými v trestnom konaní čo najefektívnejšie a aby im dôverovala. Zvlášť preto, že ani vlastnej rodine nepovedal pravdu. Boli presvedčení, že ide na demonštráciu do Bratislavy.“
Taktika polície
Bránika zaujalo aj iné: „Ak majú vyšetrovatelia podozrenie, že do prípravy bola zainteresovaná ďalšia osoba, tak logika hovorí, že o tom verejnosť nie je informovaná vopred. Ak by silné dôkazy smerovali ku konkrétnym osobám, už by boli zadržané. Existuje však ešte jedna verzia. Povedzme, že vyšetrovatelia boli pomerne blízko, no nemali dosť dôkazov a potrebovali niekoho vyprovokovať ku skratovitému konaniu.“