VÝBUCHY PROTESTOV FARMÁROV ZACHVÁTILI PO FRANCÚZSKU už aj v Belgicku a v Bruseli rastú barikády!

Prtst
Zdieľaj

V Paríži sú v supermarketoch prázdne regály s pečivom, mäsom, mliečnymi výrobkami, zeleninou a ovocím! Plán globalistickej hydry manažovaného hladomoru v Európe!

Trakt

V celej Európe sa začiatkom tohto roku rozhoreli obrovské protesty poľnohospodárov v celej západnej Európe a mainstreamové médiá tieto protesty ignorujú a takmer o nich neinformujú, prípadne len okrajovo a bez vysvetlenia súvislostí. Celý Paríž čelí blokáde francúzskych farmárov a protesty sa už presunuli priamo do hniezda globalistického nepriateľa, teda priamo do Bruselu a chystá sa blokáda Európskeho parlamentu.

Vnútri Paríža sa blokáda prejavila okamžite, a to prázdnymi regálmi v supermarketoch, kde chýbajú základné potraviny, ako sú pekárenské a mliekarenské výrobky, mäso a údeniny, ovocie a zelenina. Veľké supermarkety ako napríklad francúzska divízia Lidlu má prázdne regály v predajniach priamo v centre Paríža, čo je dôsledok hneď súbehu niekoľkých opatrení vlády Emanuela Macrona proti poľnohospodárom. Nižšie máte video.

poľnohospodárom. Nižšie máte video.

Protesty farmárov v Európe majú hlboký pôvod a nie je to problém posledných niekoľkých mesiacov. Presne pred 20 rokmi vstúpila SR do EÚ, a to 1. mája 2004. Málokto si však dnes už spomenie, čo zásadné sa pred 20 rokmi odohralo v Európskej komisii. Nemeckí, francúzski, belgickí a holandskí farmári si vtedy pomocou lobingu u svojich politikov vynútili podmienku poskytovania dotácií svojim poľnohospodárom na kompenzovanie vplyvu lacného poľnohospodárstva novo pristupujúcich krajín do EÚ, predovšetkým vplyv Poľska.

Exprezidenta USA Donalda Trumpa zaslúžene nominovali na Nobelovu cenu za mier

Koniec dotácií po 20 rokoch ak tomu Ukrajina a Green Deal
A tak bolo dohodnuté, že poľnohospodári vo Francúzsku, v Belgicku av ďalších západných štátoch budú dostávať kompenzácie a dotácie na svoju poľnohospodársku produkciu, a to po dobu 20 rokov. Tento program skončil 31. decembra 2023, teda zhruba pred mesiacom. To by pritom nebolo to najhoršie. Poľnohospodárska produkcia východných štátov v EÚ sa postupne finančne porovnala, takže sa nedá povedať, že by poľnohospodári z východu konkurovali cenami francúzskym farmárom, v tom problém ani tak nie je. Problém je totiž v likvidácii tzv. podporných subvenčných titulov a predovšetkým v daňových úľavách, ktoré zrazu skončili ak tomu Európska únia začala zavádzať program tzv. emisných kvót aj na poľnohospodárov, čo sú v podstate uhlíkové a dusíkové dane.

error: Content is protected !!