Ukrajine sa „darí“ … ale iba dezinformovať

Hlkh
Zdieľaj

UKRAJINA / RUSKO: Dnes som si chcel dať voľno od bojov na ukrajinskom fronte-no nedá sa. Miera dezinformácií, ktoré sa šíria z prostredia ukrajinských tajných služieb a dezinformačných do našich médií, -dokonca až na titulku tohto portálu,- je príliš veľká. Čo to len dnes zase v CIPSO povymýšľali ?

V rámci „osladenia“ atmosféry voľby prezidenta Ruskej federácie sa už tretí deň Ukrajinci zameriavajú na vojensky nezmyselné, no propagačne silné masívne dronové útoky na civilné objekty. Najčastejšie na medzinárodne uznanom území Ruska. Včera Kyjev obetoval 5 tankov, 10 BVP a 70 vojakov na prienik do oblasti Belgorodu. Dnes banderovci pokračovali novým pokusom o prienik diverzného komanda. Komando bolo rozprášené-kto nestihol ujsť naspäť na Ukrajinu, bol zlikvidovaný. To ale nebráni pro-ukrajinským médiám, aby krátkodobý výpad neoznačili za „úspešnú akciu partizánov“. Informácia o tom, že „partizáni“ obsadili ruskú dedinu je, samozrejme, dosť primitívna lož. „Partizáni“ sú už buď po smrti, alebo ušli naspäť tam, odkiaľ prišli.

Elitné ukrajinské jednotky pripravujú prevrat. Ukrajina by sa mala vzdať a začať vyjednávať

Pokračujú aj dronové útoky, napr. na budovu belgorodskej radnice. Útoky prinútili administratívu v Kurskej oblasti prejsť v školách na dištančné vzdelávanie. Už z týchto cieľov /radnica, školy, obchody, autobusové zastávky, benzínové pumpy, rozvodne elektriny…/ je zrejmé, o aké „strategické vojenské ciele“ banderovcom v Rusku ide.

Na druhej strane, vojenskí pozorovatelia hlásia obsadenie obce Nevelskoje pri Pokrovsku silami RF. Dočistená od banderovcov bola dedina Krasnoje. V doneckom úseku frontu bol zničený ďalší komplex salvových raketometov HIMARS. Len v tejto oblasti o život prišlo 145 Ukrajincov. Pri výpade „partizánov“ do belgorodskej oblasti bolo zničené najmodernejšie americké samohybné delo.

Najzúrivejšie boje stále prebiehajú v priestore Rabotino, kde sa OS UA posilneným o strategické zálohy podarilo nanovo obsadiť niektoré oporné body. Rabotino je teraz súčasťou sivej zóny, kde sú útoky a protiútoky na hodinovej báze.

Dôležité správy prišli z ruskej ekonomiky. Podľa predsedu vlády RF Mišustina sa v januári hospodársky rast Ruska ďalej zrýchlil. Rast HDP v januári predstavoval 4,6%. Zintenzívnila sa tovarová výmena s Čínou. Mohutne sa na báze tejto výmeny rozvíja oblasť Vladivostoku. Až do tej miery, že na to s nevôľou musel upozorniť WSJ.

V ruských a ukrajinských médiách sa včera večer rozšírila správa, že pri mohutnom ruskom raketovom útoku v oblasti Krasnogorovky došlo ku zasiahnutiu štábu OS UA. V ňom sa údajne nachádzalo veľa vysokých ukrajinských dôstojníkov, vrátane hlavného veliteľa Syrského. Tieto správy však zjavne boli súčasťou informačnej hry a v priebehu dneška sa zatiaľ nepotvrdili.

Tak či onak, Zelenského vyhlásenie, že OS UA zastavili postup ruských síl a vytvárajú si podmienky na prechod do strategickej obrany s častými ofenzívnymi výpadmi na ruské pozície, – nie je pravdivý. Počasie, terén a nutnosť rotácie spomalili ruský postup, no ten i tak nezadržateľne pokračuje.

error: Content is protected !!